Home Ferizaj FERIZAJ/ Voziti 112 km/h në zonë 40 km/h, gjobitet nga policia 500 euro

FERIZAJ/ Voziti 112 km/h në zonë 40 km/h, gjobitet nga policia 500 euro

by 05
0 comment

Policia Rajonale e Komunikacionit në Ferizaj, ka njoftuar se i ka shqiptuar një shoferi gjobë 500 euro, pesë pikë negative dhe një (1) vit masë mbrojtëse, heqje e patentë shoferit, pasi i njëjti në zonën e kufizimit 40 km/h zhvilloi shpejtësi 112 km/h.

“Policia Rajonale e Komunikacionit Rrugor në Ferizaj, mbrëmë në ora 22:52 ka ndaluar shoferin i cili me automjetin e udhëtarëve shkaktoi kundërvajtje në komunikacion, tejkalim i shpejtësisë në rrugën ” Epopeja e Jezercit ’’ në Ferizaj, ku në zonën e kufizimit 40 km/h zhvilloi shpejtësi 112 km/h”, thuhet në njoftim, transmeton Klankosova.tv.

“Në lidhje me këtë policia, ndaj shoferit me inicialet E.U (M/K) i moshës 19 vjeçar i shqiptoi një gjobë sipas ligjit të komunikacionit rrugor, 500 euro, 5 pikë negative dhe një (1) vit masë mbrojtëse ,heqje e patentë shoferit. Ai në tërësi e pranoi kundërvatjen e shkaktuar”.

Me këtë rast, Policia Rajonale e Ferizajt, apelon tek shoferët e automjeteve që të respektojnë shpejtësinë e kufizuar të lëvizjes.

Veprimet e tilla rrezikojnë  direkt jetën tyre dhe pjesëmarrësve tjerë në komunikacion.

Policia fton qytetarët të bashkëpunojnë, për të gjitha kundërvajtjet që mund të shkaktohen në komunikacion, të njoftojnë menjëherë policinë, stacionin më të afërt, apo përmes aplikacionit digjital ‘’Lajmëro Policinë ‘’ dhe në numrat kujdestarë : 192 ,0290/326-250 & 0290/322-406.

Të dhënat e juaja do të ruhen në konfidencialitet të plotë.


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
  • 1
  • 2
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]