Home Ferizaj FERIZAJ/ Voziste me shpejtësi 152 km/h në zonën e kufizimit 40 km/h

FERIZAJ/ Voziste me shpejtësi 152 km/h në zonën e kufizimit 40 km/h

by 05
0 comment

Policia e Kosovë ka gjobitur një shofer i cili  ka vozitur me shpejtësi 152 km/h në zonën e kufizimit 40 km/h.

Rasti ka ndodhur sot në ora 00:32 në rrugën “Bajram e Gursel Sylejmani’’ në Ferizaj.

Sipas Policisë, shoferit me inicialet A.A., i moshës 26 vjeçar është gjobitur me 500 euro, 5 pikë negative dhe një (1) vit masë mbrojtëse  heqje e patentë shoferit.

Policisë në Ferizaj, apelon tek shoferët e automjeteve që të respektojnë shpejtësinë e kufizuar të lëvizjes.

Ndërsa, fton qytetarët të njoftojnë Policinë për të gjitha kundërvajtjet që mund të shkaktohen në komunikacion, përmes aplikacionit digjital ‘’Lajmëro Policinë ‘ ose në numrat: 192; 0290/326-250 dh 0290/322-406.


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
  • 1
  • 2
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]