Home Ferizaj Ferizaj sot përballet me Malishevën

Ferizaj sot përballet me Malishevën

by 05
0 comment

Gjatë kësaj mesjave do të zhvillohen tri ndeshje në kuadër të javës së 3-të në Superligën e Kosovës në futboll, teksa dy ndeshje janë shtyrë. Sot, luhen dy takime.

Në stadiumin “Bajram Aliu”, Drenica do të jetë mikpritëse e Gjilanit, me kuqezinjtë të cilët janë në kërkim të pikëve të para të këtij edicioni. Në anën tjetër, Gjilani aktualisht kryeson renditjen me 6 pikë, prandaj skuadra e Zekirija Ramadani synon që të vazhdojë me paraqitje të mirë.

Ndeshje interesante pritet edhe në Malishevë, ku skuadra me të njëjtin emër e pret Ferizajn. Malisheva vjen në këtë duel pas humbjes nga Gjilani, teksa skuadra e Arbnor Morinës vjen pas barazimit me Prishtinën.Të dyja ndeshjet fillojnë në orën 17:00.

Ndërkohë, nesër zhvillohet ndeshja ndërmjet Dukagjinit dhe Llapit, derisa takimet Trepça’89 – Ballkani dhe Prishtina – Drita janë shtyrë.


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]