Home Ferizaj FERIZAJ/ Rënia e dëshmorit të pare të Ferizajt Ukësmajli si Dita e Veteranit të UÇK-ës

FERIZAJ/ Rënia e dëshmorit të pare të Ferizajt Ukësmajli si Dita e Veteranit të UÇK-ës

by 05
0 comment

Sot, Ferizaj u shënua ditën e rënies heroike të Dëshmorit të parë të Zonës Operative të Neredimes, Nazmi Ukësmajli. Kjo ditëë shënon edhe Ditën e Veteranit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Ferizaj.

Me rastin e kësaj dite familjar e funksionar dhe shqiptar që respektojnë luftën e UÇK-ës kanë bërë homazhe në varrezat e dëshmorëve në Ferizaj dhe kanë vendosur kurora lulesh te varri i dëshmorit Uksmajli.

Lavdi sa të jetë jeta, Dëshmorëve të Kombit dhe të rënëve për liri!

Nderim e përkulje, luftës për liri e sakrificës së veteranëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës!

Urime Dita e Veteranit të UÇK-së në Ferizaj! Ka shkruar në facebook kryetar i Ferizajt Agim Aliu në një publikim të veçantë për këtë ditë.


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]