Home Ferizaj FERIZAJ/ Po ndërtohet një rreth i ri te Universiteti

FERIZAJ/ Po ndërtohet një rreth i ri te Universiteti

by 05
0 comment

Kryetari i Ferizajt ka shpërndarë në facebok fotografi nga punimet që bëhet te nyja rrugore që lidh rrugët “Rexhep Bislimi” dhe “Universiteti”.

Ai ka thënë se po rikonstruktohet plotësisht, për të rregulluar rrethrrotullimin aty, duke krijuar edhe ndarje fizike në mes të kësaj rruge nisur nga ky rrethrrotullim i ri që do të ndërtohet, natyrshëm duke shtuar kështu ndjeshëm sigurinë e qarkullimit në këtë arterie të rëndësishme të qytetit.


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
  • 1
  • 2
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]