Home Ferizaj FERIZAJ/ Pa rrymë të mërkurën mbesin këto vendbanime!

FERIZAJ/ Pa rrymë të mërkurën mbesin këto vendbanime!

by 05
0 comment

11.10.2022

Punime të domosdoshme për siguri të sistemit

Ferizaj

1.

Nga NS 35/10[kV] Ferizaj III do të ndërprehet:

Dalja 10[kV] Jezerci (kodi: 40042003 ) nga ora 10:00 deri në ora 15:00

Vendet: rrugët: Elbasanit, Gjergj Fishta, Muharrem Shemsedini (një pjesë), Murat Murati (një pjesë), Naim Beka, Prekazit, Sefedin Firza (një pjesë), Xhevat Sojeva (një pjesë),ef Jubani (një pjesë); fshatrat: Balaj, Jezerc, Manastirc, Neredime dhe Neredime e Naltë dhe e Ulët.

Arsyeja: Mirëmbajtje preventive, zëvendësimi i shtyllave thyera me të rejat ndërrimi i përçuesve ndërrimi i izolatorëve.

2.

Nga NS 35/10[kV] Shtërrpca do të ndërprehet:

Dalja  10 [kV] Breza ( Kodi: 40044003) prej orës 09:00 deri në ora 14:00

Vendet: Brezovica, Jazhincë, Sevce, Vrbeshtica dhe Vikendicat.

Arsyeja:  Mirëmbajtje preventive.


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
  • 1
  • 2
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]