Home Ferizaj FERIZAJ/ Një vajzë përdhunohet nga ish i fejuari

FERIZAJ/ Një vajzë përdhunohet nga ish i fejuari

by 05
0 comment

Një rast përdhunimi raportohet se ka ndodhur në Ferizaj. Polica njofton se rasti është denoncuar të martën rreth orës 13:00.

Viktima, një femër kosovare, ka njoftuar se ish i fejuari i saj, ka kryer marrëdhënie seksuale pa dëshirën e saj.

Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Kohëve të fundit, raste  të ngjashme të dhunë seksuale janë regjistruar në numër të lartë në Kosovë.

Kjo ka bërë që institucionet të shtojnë përpjekjet për të adresuar këto çështje.

Hapi i fundit është takimi që pati një ditë më parë presidentja Vjosa osmani me u.d të kryeprokurorit, Blerim Isufajn dhe kryesuesin e Këshillit Gjyqësor të Kosovës.

Nga ata, ajo kërkoj angazhim më të shtuar sidomos ndaj këtyre rasteve./rtklive/


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
  • 1
  • 2
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]