Home Ferizaj FERIZAJ/ Nga ora 9 pa rrymë nesër mbesin këto vendbanime!

FERIZAJ/ Nga ora 9 pa rrymë nesër mbesin këto vendbanime!

by 05
0 comment

Kompania për Distribuimin e Energjisë Elektrike në Kosovë (KEDS) ka njoftuar se për shkak se do të kryhen punime të domosdoshme për siguri të sistemit, nesër dhe pasnesër në disa lokalitete të vendit do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike.

12.11.2022

Ferizaj

1.

Nga TS 35/10kV Ferizaj II do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Kosovapetrolli (kodi: 40041003) prej orës 09:00 deri në ora 14:00

Vendet: Ferizaj: rr.”G.Terbeshi”,Talinovci  i Jerlive, Muhovci, Prelezi i Jerlive dhe i Muhaxherëve dhe

bizniset private.

Arsyeja: Mirëmbajtje preventive.

2.

Nga TS 35/10 KV Shtime do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Rashinca (kodi: 41046001) prej orës 09:00 deri në ora 14:00

Vendet: Davidovci,Rashinca Muzeqina, Vojnovci dhe Gjergjaj.

Arsyeja: Mirëmbajtje preventive.

3.

Nga TS 35/10 kV Ferizaj III do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Ylli 1. (kodi: 40042015 ) prej orës 09:30 deri në ora 12:00

Vendet: Enver Topalli, 12 Qershori, nj pjesë e rr. Skënderbeu, Sheshi Adem Jashari dhe Ismajl Qemali.

Arsyeja: Evitimin e rrezikut, ndërrimi i trafostacionit të mbingarkuar – TS Moda.

12 nëntor 2022

Punime nga palët e treta

Ferizaj

1.

NS TS 110/35/10kV Ferizaj 1 do të ndërprehet:

TS 10/0.4 kV Gjimnazi (kodi: 40000034010) nga ora 09:00 deri në ora 14:00

Vendet: Gjimnazi.

Arsyeja: Zhvendosja e rrjetit 0.4kV, sipas zgjidhjes teknike.


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
  • 1
  • 2
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]