Home Ferizaj FERIZAJ/ Nga 5 orë pa rrymë nesër mbesin këto vendbanime

FERIZAJ/ Nga 5 orë pa rrymë nesër mbesin këto vendbanime

by 05
0 comment

Ferizaj1.

Nga TS 35/10 kV Shtime do të ndërprehet:Dalja 10 kV Shtime (kodi: 41046003) prej orës 10:00 deri 15:00

Vendet: Shtime, Lagjja e Pajtimit dhe Godanci I Ulët.Arsyeja: Mirëmbajtje preventive, zëvendësimi i shtyllave te thyera me te rejat, ndërrimi i përçuesve dhe izolatorëve.

2.Nga NS 110/35/10[kV] Lipjan do të ndërprehet:

LP 10[kV] Baza e Asfalltit (kodi: 41000005) prej ores 09:00 deri në ora 14:00Vendet: fshatrat: Grackë, Gracka e Vjetër, Jeta e Re (Topliqan), Magurë (një pjesë), Magjistralja Lipjan-Shtime (një pjesë), Topliçan dhe Topliçani i Vjetër (një pjesë).


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]