Home FerizajEkonomi FERIZAJ/ Mbahet punetoria me grate ndermarrese

FERIZAJ/ Mbahet punetoria me grate ndermarrese

by 05
0 comment

Organizuar nga organizata amkerikane USAID dhe nga komuna e Ferizajt, sot, u mbajt punetoria “Gruaja ne fazat e para te ndermarresise: Zhvillimi i Planit te Biznesit dhe Regjistrimi i Biznesit”.

Kjo punetori kishte per qellim qe te avokoje pjesmarrjet e grave ne aktivitetet ekonomike, duke ju ofruar keshilla, ndihme teknike ne informata ne lidhje me fillimin e biznesit.

Te pranishmit i pershendeti drejtori i Zhvillimit Ekonomik dhe Turizmit Balton Derguti, i cili tha se komuna e Ferizajt dhe kryetari i komunes Agim Aliu jane te perkushtuar qe t’i ndihmojne ne forma te ndryshme te gjitha grate qe deshirojne te zhvillojne biznesin e tyre.


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
  • 1
  • 2
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]