Home Ferizaj FERIZAJ/ Ky është i riu që terrorizoi punëtorët dhe demoloi një lokal ‘fast food’

FERIZAJ/ Ky është i riu që terrorizoi punëtorët dhe demoloi një lokal ‘fast food’

by 05
0 comment

Një person është arrestuar dje pasdite në qytetin e Ferizajt, pasi dyshohet se ka demoluar një lokal që shërben ushqime të shpejta dhe ka kërcënuar punëtorët që ndodheshin aty, raporton Gazeta Sinjali.

Burimet e Gazetës Sinjali brenda Prokurorisë bëjnë të ditur se i dyshuari është Alban Sylejmani27-vjeçar.

Sylejmani është arrestuar në vendin e ngjarjes dhe me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje për 48 orë. Ai do të hetohet nën dyshimet për kryerjen e veprës penale ‘Kanosje’.

Rastin e ka konfirmuar edhe Policia e Kosovës përmes një komunikate për media, ku bëhet e ditur se 27-vjeçari ka rrëzuar tavolinat dhe karriget e lokalit.


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]