Home Ferizaj FERIZAJ/ Kishte kryer vjedhje të ndryshme, arrestohet 24-vjeçari

FERIZAJ/ Kishte kryer vjedhje të ndryshme, arrestohet 24-vjeçari

by 05
0 comment

Vjedhjet e shpeshta nëpër shtëpi private, banesa, institucione private e ato financiare janë bërë një fenomen shqetësues për qytetarët të cilët po pësojnë humbje të mëdha. Në shumë prej rasteve, të dyshuarit arrijnë që të ikin nga vendin i ngjarjes dhe të mos identifikohen si të dyshuar, raporton Gazeta Sinjali.

Gjatë ditës së djeshme në Ferizaj është arrestuar një person i cili dyshohet se ka kryer disa vjedhje nëpër qytet.

Burimet e Gazetës Sinjali kanë bërë me dije se 24-vjeçari është shoqëruar në stacion policor për intervistim dhe ndaj tij kanë nisur hetimet nën dyshimet për kryerjen e veprës penale ‘Vjedhje’.

Prokurori i Shtetit ka urdhëruar që i dyshuari të ndalohet për 48 orë.

/GazetaSinjali/


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
  • 1
  • 2
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]