Home FerizajEkonomi FERIZAJ/ Këto vende do të mbesin sot pa rrymë deri në gjashtë orë nesër

FERIZAJ/ Këto vende do të mbesin sot pa rrymë deri në gjashtë orë nesër

by 05
0 comment

KEDS ka njoftuar për ndërprerje të energjisë elektrike në disa rajone, si pasojë e punimeve në rrjet.

Për shkak të punimeve në disa lokacione pritet të mos ketë rrymë deri në gjashtë orë.

Ferizaj

Punime të domosdoshme për siguri të sistemit

 1.

NS 35/10 [kV] Shtime do të ndërprehet:

Dalja 10[kV] Rashinca (Kodi: 41046001) prej orës 10:00 deri në ora 15:00

Vendet: Fshatrat: Davidovc, Gjugjaj (Gjurkoc) (një pjesë),  Gjurkoc, Rashincë, Vojnoc dhe një pjesë e rrugës Komandant Kumanova

Arsyeja: Mirëmbajtje Preventive.

Punime nga palët e treta

1.

NS 110/35/10 [kV] Ferizaj 1 do të ndërprehet:

Dalja 10[kV] Fshatrat (kodi: 40000002) prej orës 10:00  deri në ora 11:00

Vendet: Rrugët: Dardania, Haki Braha (1 konsumatorë), Mirosalë, Mirosalë lagjëja Bytyqi, Dedaj dhe te Shkolla, Rexhep Bislimi (1 konsumatorë), Fshatrat: Sojevë, Tankasiq dhe Zllatar.

Arsyeja: punet që duhet te kryhen sipas PEE dhe Projektit te aprovuar, si dhe rekomandimeve nga komisioni i pranimeve teknike (lidhja e urave).


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]