Home FerizajEkonomi FERIZAJ/ Këto fshatra të Ferizajt mbesin deri pesë orë pa rrymë nesër!

FERIZAJ/ Këto fshatra të Ferizajt mbesin deri pesë orë pa rrymë nesër!

by 05
0 comment

Kompania KEDS ka njoftuar se për shkak të punimeve të domosdoshme për siguri të sistemit energjetik në disa lokalitete të mërkurën do të ketë ndërprerje të përkohshme të energjisë elektrike.

Ferizaj

1.

NS 35/10[kV] Ferizaj III  do të ndërprehet:

Dalja 10[kV] Gaçka (kodi: 40042002) nga ora 10:00 deri në ora 15:00

Vendet: Fshatrat: Bajnicë, Burnik, Gaçkë, Gaçkë e Epërme, Gërlicë, Gërlicë e Epërme, Gjelbin, Greme (një pjesë), Izhancë, Koshtane, Semajë dhe Varosh (një pjesë).

Arsyeja: Mirëmbajtje preventive, zëvendësimi i shtyllave të thyera me të rejat, ndërrimi i përçuesve dhe  izolatorëve


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
  • 1
  • 2
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]