Home Ferizaj FERIZAJ/ Kapet në flagrancë 34-vjeçari, e mbante viktimën nën kërcënim të thikës

FERIZAJ/ Kapet në flagrancë 34-vjeçari, e mbante viktimën nën kërcënim të thikës

by 05
0 comment

Policia e Kosovës ka kapur një person në flagrancë, derisa ishte duke grabitur dhe kishte kapur një person peng, duke e mbajtur nën kërcënimin e thikës.

Sipas Policisë, i dyshuari ishte duke tentuar ta grabisë një lokal afarist në rrugën “Vëllezërit Gërvalla” në Ferizaj, kur kishin marrë raportimin.

Pas arritjes së Policisë në vendin e ngjarjes, i dyshuari K.B., i moshës 34-vjeçar, ishte duke e mbajtur viktimën nën kërcënimin e thikës, duke tentuar kështu të ia grabisë një shumë të caktuar të parave .

Pas arrestimit, i dyshuari është shoqëruar në stacionin e policisë në Ferizaj dhe pas intervistimit nga policët hetues, me vendim të Prokurorit nga Prokuroria Themelore në Ferizaj, është dërguar në mbajtje për 48 orë, për procedura të mëtejme hetimore./kallxo


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]