Home FerizajArt & Kulturë FERIZAJ/ Ka nisur Festivali Ndërkombëtar i Karikaturave ”Ferizaj, 2022”

FERIZAJ/ Ka nisur Festivali Ndërkombëtar i Karikaturave ”Ferizaj, 2022”

by 05
0 comment

Mbrëmë në galerinë e arteve në Ferizaj është bërë hapja e festivalit ndërkombëtar të karikaturave “Ferizaj, 2022”, edicioni i 8-të, i organizuar nga Shoqata e karikaturistëve “Hithi”.

Hapjen zyrtare të këtij festivali e ka bërë drejtorja e Drejtorisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Xhemile Murati-Shabani, e cila e ka vlerësuar tejet lart këtë organizim.

Ky festival në këtë edicion solli emra të njohur artistësh nga 52 shtete, me punimet e tyre të rralla si dhe krijoj atmosferë debati e pune.

Në këtë festival janë ndarë edhe mirënjohjet dhe çmime nga drejtori ekzekutiv i Shoqata e karikaturistëve “Hithi” Imri Musliu.

Festivali vazhdon deri të hënën me disa aktivitete të tjera.


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
  • 1
  • 2
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]