Home FerizajEkonomi FERIZAJ/ Ja cilat fshatra mbesin pa rrymë nesër (09.11.2022)

FERIZAJ/ Ja cilat fshatra mbesin pa rrymë nesër (09.11.2022)

by 05
0 comment

Ferizaj

1.

Nga NS 110/35/10kV Ferizaj 1 do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Fshatrat (kodi: 40000002) nga ora 10:00 deri 12:00

Vendet: rrugët: Dardania, Haki Braha (1 konsumator), Mirosalë, Mirosalë lagjëja Bytyqi, Dedaj dhe te Shkolla, Rexhep Bislimi (1 konsumator), fshatrat: Sojevë, Tankasiq dhe Zllatar.

Arsyeja: Mirëmbajtje preventive, rritje e fuqisë së trafostacionit të mbingarkuar.

2.

Nga TS 35/10 kV Shtime do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Petrova (kodi: 41046002) prej ores 13:30 deri në ora 16:00

Vendet: rrugët: 2 Korriku (një pjesë), Ahmet Shtimja (dhe sheshi), Imer Devetaku (një pjesë), Kompleksi Memorial Raçak, Qesta e Reçakut, Sheshi i Uçk-së (një pjesë), Skender Salihaj (një pjesë). Fshatrat: Mollopolc, Petrovë, Reçak dhe Shtime (një pjesë).

Arsyeja: Mirëmbajtje preventive, rritje e fuqisë së trafostacionit të mbingarkuar.


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
  • 1
  • 2
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]