Home FerizajArt & Kulturë FERIZAJ/ Hapet ekspozita e Stripit

FERIZAJ/ Hapet ekspozita e Stripit

by 05
0 comment

Në kuadër të Festivalit Ndërkobëtar të Karikaturës Ferizaj 2022, pas aktivitetit kryesor të 23 shtatorit 2022, është hapur edhe ekspozita me autorë nga Maqedonia e Veriut, organizuar nga Shoqata e Karikaturistëve HITHI / Kosova Cartoon në bashkëpunim me Tome Tomce Trajkov.

Ky nuk është fundi i aktiviteteve të Shoqata e Karikaturistëve HITHI / Kosova Cartoon. Aktivitetet vazhdojnë deri në përmnbyllje të vitit kalendarik 2022.

Aktivitetet vjetore të HiTHi-t mbështeten financiarisht nga Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit Ministry of Foreign Affairs and Diaspora – Republic of Kosovo dhe Komuna e Ferizajt


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
  • 1
  • 2
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]