Home Ferizaj FERIZAJ/ Gjermanja zgjedh xhaminë e Zaskokut për të deklaruar dëshminë e konvertimit

FERIZAJ/ Gjermanja zgjedh xhaminë e Zaskokut për të deklaruar dëshminë e konvertimit

by 05
0 comment

Shtesja gjermane Margarita Petker – Hashani ka shprehur dëshminë e të qenit myslimane në xhaminë e fshatit Zaskok të Ferizajt.

Margarita që është e martuar me Gazmend Hashanin nga fshati Pleshinë e Ferizajt ka vite të tëra që lexon për islamin. Ajo madje ka agjëruar tetë Ramazane.

Ajo ka zgjedhur xhamin ë fshatit Zaskok të Ferizajt të deklaroj shahadetin – dëshminë e të qenit myslimane në prezencë të imamit të kësaj xhamie Hamdi Çerkini i cili përmes një njoftimi në facebook ka ndarë me miqtë e tij virtual gëzimin e konvertimit të zonjës Margarita.


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]