Home Ferizaj FERIZAJ/ Gjatë vitit 2022, Gjykata e Ferizajt i dënoi tre persona për falsifikim të parasë

FERIZAJ/ Gjatë vitit 2022, Gjykata e Ferizajt i dënoi tre persona për falsifikim të parasë

by 05
0 comment

Gjykatat e Kosovës që nga fillimi i vitit 2022 e deri në muajin gusht, kanë dënuar 42 persona për falsifikim të parasë.

Për periudhën kohore: janar – gusht 2022, gjykatat gjetën fajtorë dhe dënuan 42 persona. Prej dënimeve të shqiptuara, 31 persona u dënuan me gjobë, 6 me burgim ndërsa 5 me kusht.

Gjykata e Prishtinës dënoi tre persona me burgim, Gjykata e Mitrovicës, një personi i shqiptoi dënim me burgim, kurse Gjykata e Prizrenit nga tre persona të dënuar, dy i dënoi me gjobë dhe një person e dënoi me burgim.

Edhe Gjykata e Ferizajt i dënoi tre persona për falsifikim të parasë, të tre personat u dënuan me gjobë./kallxo/


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]