Home FerizajArsim FERIZAJ/ Fshati Tërrn do bëhet me shkollë te re

FERIZAJ/ Fshati Tërrn do bëhet me shkollë te re

by 05
0 comment

Dje me një ceremoni të veçantë u vu gurthemeli i tempullit të ri të dijes në fshatin Tërrn.

Shkolla  që do të shtrihet në hapësira të mjaftueshme do ketë 12 dhoma mësimi, klasë parashkollore e ku do të ketë të integruar edhe Sallën e Sportit, 3 kabinete shkencore e një mjedis të rregulluar.

 Kjo shkollë do ti jap fshatit Tërrn dhe banorëve të tij, një objekt modern shkollor për gjeneratat e tashme dhe të ardhshme.


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]