Home FerizajArt & Kulturë FERIZAJ/ Filloi Festivali Ndërkombëtar i Filmit ‘FERFILM’

FERIZAJ/ Filloi Festivali Ndërkombëtar i Filmit ‘FERFILM’

by 05
0 comment

Në Ferizaj filloi Festivali Ndërkombëtar i Filmit “FERFILM”

Teatri i qytetit “Adriana”, sonte mblodhi shumë dashamirë të filmit. Pikërisht sonte filloi edicioni i 10-të i Festivalit Ndërkombër të Filmit “FERFILM”.

hapjen zyrtare ka marrë pjesë Nënkryetari i Komunës Lulzim Aliu, bashkë me drejtoren e Kulturës, Rinisë dhe Sportit Xhemile Murati-Shabani, zyrtare komunal si dhe mysafirë të shumtë.

U bë e ditur se përgjatë pesë netëve do të shfaqen nga 10 filma të shkurtër brenda ditës nga vende të ndryshme të botës, por edhe kinematografisë shqiptare.

Dashamirët e filmit rrëfimet interesante të popujve të ndryshëm, do të kemi mundësi t’i shohim në pëlhurë përmes projektorit.


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]