Home FerizajArt & Kulturë Festivali i Teatrove i Ferizajt dhe Fakulteti i Arteve UP lidhin marrëveshje bashkëpunimi për edicionin e 52-të.

Festivali i Teatrove i Ferizajt dhe Fakulteti i Arteve UP lidhin marrëveshje bashkëpunimi për edicionin e 52-të.

by 05
0 comment

Festivali Teatrove – Ferizaj dhe Fakulteti i Arteve – Prishtinë, lidhin marrëveshje bashkëpunimi për edicionin e 52-të.

Dje në Fakultetin e Arteve në Prishtinë, përfaqësuesi i FTF – Besim Ugzmajli dhe dekani i Fakultetit të Arteve – Hazir Haziri, nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi mes palëve.

Kjo marrveshje parasheh zgjerimin e programit konkurues në FTF me shfaqje studentore si kategori e veçantë si dhe promovimin e shfaqjeve e provimeve studentore në skena të tjera alternative, përkatësisht në skenën e dedikuar për studentë nga FTF për këtë edicion.


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]