Home Ferizaj FC Ferizaj pajiset me katapultat “Fitogether”

FC Ferizaj pajiset me katapultat “Fitogether”

by 05
0 comment

Klubi i Futbollit Ferizaj është pajisur me katapultat “Fitogether” të cilat janë të licensuara nga FIFA.

Këto paisje kanë nisur të shpërndahen në klubet e Superligës së Kosovës që nga viti i kaluar nga Federata e Futbollit të Kosovës.

Ferizaj në faqen zyrtare të klubit ka shpërndarë edhe pamjet e vendosjes së katapultave në fanellat e futbollistëve gjatë stërvitjeve.

“Klubi ynë paiset me katapultat “Fitogether. Sot klubit tonë i janë dorëzuar katapultat nga kompania e mirënjohur “Fitogether” të cilat janë të licensuara nga FIFA, krejt falë punës së pandalshme të kryetarit të federatës së futbollt të Kosovës, z. Agim Ademi, në projektin për ngritjen e cilësisë e profesionalizmit të futbollit vendor”, thuhet ndër tjerash në postimin e klubit.

Paisja e katapultave GPS ndihmon skuadrat për të përcjellur çdo lëvizje të vrapimit të futbollistëve gjatë stërvitjeve dhe ndeshjeve.


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]