Home Ferizaj FERIZAJ/Droga lulëzon gjithandej në Kosovë, Policia gjen kanabis të mbjellur!

FERIZAJ/Droga lulëzon gjithandej në Kosovë, Policia gjen kanabis të mbjellur!

by 05
0 comment

Përpos përdorimit të substancave narkotike nga qytetarët, njësitë policore shumë shpesh hasin edhe në kultivimin e bimëve të tilla. Bimët e hashashit, shkurres së kokainës e bimëve të kanabisit, plot herë në nëpër shtëpi private të kosovarëve, mirëpo një rast ndryshe ka ndodhur në Ferizaj, raporton Gazeta Sinjali.

Sinjali mëson se dje njësitet policore kanë gjetur bimë të dyshimta narkotike të llojit kanabis sativa në një pjesë malore në periferi të fshatit Dremajk, por nuk dihet se kujt i përkasin.

Prona ku u gjetën, s’dihet se a është publike apo private, mirëpo bimët narkotike janë marrë dhe më pas janë asgjësuar.

Prokuroria ka nisur hetimet për veprën penale ‘Kultivimi i bimës së hashashit, shkurres së kokainës ose bimëve të kanabisit’.

/GazetaSinjali/


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]