Home Ferizaj FERIZAJ/ Digjen mbeturinat brenda kontejnerëve

FERIZAJ/ Digjen mbeturinat brenda kontejnerëve

by 05
0 comment

Kompania Regjionale e Ferizajt për Mbeturina “Pastërtia” ka bërë sot apel që të ndalet djegia e mbeturinave brenda kontejnerëve.

Kjo pasi që sipas tyre, sot ka ndodhur një gjë e tillë në dy lokacione të ndryshme në Ferizaj.

“Këto gjeste përveç se janë të shëmtuara, krijojnë probleme të shumta si për kompaninë tonë në grumbullimin dhe bartjen e mbeturinave dhe koston financiare duke dëmtuar asetet e kompanisë, por më kryesorja, rrezikshmëria e lartë për shëndetin nga ndotja e mjedisit që shkaktohet si pasojë djegies së mbeturinës.” – ka shkruar KRM “Pastërtia”.

Kjo kompani u bëri thirrje qytetarëve që të mos e bëjnë këtë veprim dhe organeve kompetente si inspektoratit dhe policisë që të ndëshkojnë këdo që shkatërron pronën publike, ndot mjedisin dhe me këtë rrezikon shëndetin e qytetarëve dhe vështirëson punën e stafit të tyre.


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]