Home Ferizaj FERIZAJ/ Bërlloku ngulfat rrugën “Halil Alidemaj” në Ferizaj /Video/

FERIZAJ/ Bërlloku ngulfat rrugën “Halil Alidemaj” në Ferizaj /Video/

by 05
0 comment

Sasi të mëdha të bërllokut kanë mbushur një pjesë të rrugës “Halil Alidemaj” në Ferizaj.

Edhe pse aty gjenden kontejnerët për hedhjen e bërllokut, kompania e pastrimit nuk shkon aty rregullisht, çka i ka detyruar qytetarët që bërllokun ta lënë jashtë kontejnerëve, duke e shndërruar zonën pothuajse në deponi.

Sipas fotografive dhe videove të dërguara në adresë të Klankosova.tv nga një qytetar atje, sasitë e bërllokut janë të mëdha, gjë që mund ta bëj edhe më të vështirë qëndrimin për banorët aty pranë, përderisa temperaturat e larta po mbretërojnë këto ditë.

Më poshtë mund të shihni fotografi dhe video nga vendi.


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]