Home Ferizaj FERIZAJ/ Arrestohet një person për dhunë në familje

FERIZAJ/ Arrestohet një person për dhunë në familje

by 05
0 comment

Stacioni policor në Ferizaj, mbrëmë rreth orës 23:30 ka pranuar një informacion se në rrugën ” Fehmi Agani ” në Ferizaj,  është një rast i dhunës në familje.

Në lidhje me këtë policia i ka marr veprimet e nevojshme dhe menjëherë ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka arrestuar personin  me inicialet H.J (M.K) i moshës 47 vjeçar, i cili shkak i një mosmarrëveshje kishte ushtruar dhunë fizikike e psikike ndaj bashkëshortes së tij, me inicialet H.J (F/K) e moshës 43 vjeçare.

Policia të dyshuarin e ka shoqëruar në stacionin policor në Ferizaj dhe pas intervistimit nga policët hetues nga Njësia e Dhunës në Familje, me vendim të Prokurorit të Prokurorisë Themelore në Ferizaj, i njëjti është dërguar në mbajtje për 48 orë, për procedura të mëtejme hetimore.


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]