Home Ferizaj FERIZAJ/ Arrestohet një burrë për tentim vrasje

FERIZAJ/ Arrestohet një burrë për tentim vrasje

by 05
0 comment

Një burrë në Ferizaj është arrestuar pasi ai kishte kanosur një tjetër burrë duke i drejtuar atij armën.

“Viktima kishte arritur që të largonte armën nga duart e të dyshuarit me ç’rast arma kishte shkrepur. Në vendin e ngjarjes në cilësi të provave materiale është gjetur dhe konfiskuar një gëzhojë e armës së zjarrit”, është thënë në njoftimin e Policisë së kosovës.

Po ashtu, PK-ja ka bërë të ditur se gjatë kontrollit në shtëpinë e të dyshuarit është gjetur dhe konfiskuar një pistoletë, ndërkaq me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Ngjarja ka ndodhur të hënën rreth orës 21:00.


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]