Home Ferizaj “Erdoganit i ka kërsitë shkrepsa në xhep”, Mozik tallet me sulmin në Stamboll

“Erdoganit i ka kërsitë shkrepsa në xhep”, Mozik tallet me sulmin në Stamboll

by 05
0 comment

Reperi kosovar, Mozzik është tallur me sulmin e fundit që ka ndodhur në Stamboll. Ky sulm me makinë bombë, vjen pas atij të dy ditëve më parë, kur një grua hodhi bombë në sheshin Taksim.

Në lajmin e publikuar për shpërthimin në Turqi, Mozzik la një koment ku shkruhej: “Eroganit i ka kërsitë shkrepsa në xhep”.

Ky shpërthim i automjeteve raportohet të ketë ndodhur në lagjen Fatih të Stambollit. Ndërsa, deri më tani nuk ka të dhëna për viktima.

Kujtojmë se për sulmin terrorit të datës 13 nëntor, policia turke arrestoi një grua, Ahlam Albashir, e dyshuar për vendosjen e bombës në rrugën Istiklal të Stambollit.

81 persona u plagosën dhe autoritetet e cilësuan shpërthimin si akt terrorist./Insajderi/


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
  • 1
  • 2
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]