Home Rajon & Botë “Erdogan i quan shqiptarët vëllezër dhe di shumë për Kosovën” 

“Erdogan i quan shqiptarët vëllezër dhe di shumë për Kosovën” 

by 05
0 comment

Kryekëshilltari i presidentit turk për Ballkanin, shqiptari Sabri Demiri ka thënë se Rexhep Taip Erdogan i quan shqiptarët vëllezër.

Në një intervistë në emisionin Info Magazine në Klan Kosova, ai ka shtuar se presidenti turk është hollësisht i informuar për Kosovën dhe rajonin e Ballkanit Perëndimor.

“Çdo herë e kam ditur se me të vërtetë rajonin e do dhe vëllezërit shqiptarë – gjithë rajonin i quan sikur vëllezër”.

“Pasi që jemi njoftuar, më ka pyetur mua se sa i di gjuhët e rajonit. Kur e ka kuptuar se sa i njoh unë gjuhët e rajonit, ai ka shprehur interesin që të bashkëpunojmë së bashku”.

“Erdogan është tepër i informuar. Mirëpo tash që kemi filluar të bashkëpunojmë, kemi pasur biseda të shumta dhe është interesuar hollësisht për të gjithë rajonin duke përfshirë Kosovën dhe dialogun me Serbinë”.


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
  • 1
  • 2
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]