Home Lajme Çmimi i benzinës në Kosovë bie pas një kohe, ja tavani i derivateve për 24 orët e ardhshme 

Çmimi i benzinës në Kosovë bie pas një kohe, ja tavani i derivateve për 24 orët e ardhshme 

by 05
0 comment

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë ka publikuar çmimet maksimale të derviatëve të naftës për 24 orët e ardhshme.

Sipas MINT, çmimet do të jenë si në vijim:

Çmimi maksimal për Dizel: 1.74 euro për litër;

Çmimi maksimal për Benzinë: 1.63 euro për litër;

Çmimi maksimal për Gas: 0.78 euro për litër.

Vendimi për këto çmime hyn në fuqi në ora 10:00 dhe zgjatë 24 orë.


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]