Home Lajme Bie në pranga të Policisë 30-vjeçari nga Podujeva, abuzoi seksualisht me një 7-vjeçare

Bie në pranga të Policisë 30-vjeçari nga Podujeva, abuzoi seksualisht me një 7-vjeçare

by 05
0 comment

Një rast i tmerrshëm dyshohet se ka ndodhur para gjashtë ditësh në fshatin Sveçël të Podujevës, ku një vajzë 7-vjeçare është sulmuar seksualisht nga një burrë 30-vjeçar. Sinjali ka mësuar detaje se si i dyshuari e keqpërdori seksualisht vajzën në një rrugë të fshatit më 10 korrik.

Burimet e Sinjalit kanë bërë të ditur se Prokuroria Themelore në Prishtinë është vënë në dijeni për rastin, më 12 korrik, pas denoncimit të prindit të të miturës, i cili ka rrëfyer detaje për momentet e tmerrit që ka përjetuar 7-vjeçarja. Në dëshminë e dhënë para zyrtarëve policorë, babai i vajzës ka deklaruar se e bija është trishtuar kur burri 30-vjeçar e sulmoi seksualisht, fillimisht duke e ledhatuar, e më pas duke e puthur me zor.  

Pasi është marrë deklarata e prindit të viktimës, Policia ka nisur hetimet, me ç’rast ka siguruar edhe pamje nga kamerat e  sigurisë, të vendosura në pjesën e rrugës ku ndodhi ngjarja. Nga video-incizimet është bërë identifikimi i të dyshuarit, i cili është arrestuar gjatë ditës së djeshme.

Prokurori i Shtetit ka urdhëruar që të iniciohet rasti si “sulm seksual” dhe i dyshuari të ndalohet për 48 orë, teksa më pas të ndërmerren veprimet e nevojshme hetimore.

Sipas burimeve të Sinjalit, 30-vjeçari i arrestuar për këtë rast dyshohet edhe për raste të tjera të kësaj natyre, veprime këto që ngjasojnë me pedofili.

Sinjali do të ju mbajë të informuar për detajet e reja.

/GazetaSinjali/


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]