Home Lajme Bie çmimi i naftës në Kosovë

Bie çmimi i naftës në Kosovë

by 05
0 comment

Çmimi maksimal i lejuar për shitjen e naftës nga pompat e derivateve në Kosovë është 1.69 euro për litër, për benzinë është 1.53 euro dhe çmimi maksimal i lejuar për shitjen e gazit është 0.79 euro.

Kështu ka njoftuar Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë.

Sipas njoftimit, çmimet e lartcekura vlejnë për datën 25 korrik 2022 prej orës 10:00 dhe janë valide 24 orë nga data dhe ora e publikimit.

Një ditë më parë, çmimi i naftës ka qenë 1.71 euro, ndërsa benzina 1.56 euro.


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]