Home Shtërpcë Bërllogu “kaplon” Prevallën 

Bërllogu “kaplon” Prevallën 

by 05
0 comment

Trajtimi i mbeturinave është një problem që nuk ka mundur të gjejë akoma zgjidhje të përhershme.

Ky problem, vjen e bëhet akoma më shqetësues në zona shumë të frekuentuara, si qendrat urbane dhe ato turistike.

Njëjtë është edhe në Prevallë, si një nga destinacionet më të frekuentuara në Kosovë, si në dimër, ashtu edhe në verë.

Indeksonline raporton se trajtimi i mbeturinave në këtë zonë, ku vizitorët nuk janë të paktë, lë shumë për të dëshiruar.

Shumë pak metra larg prej restoranteve, buzë rrugës kryesore, aty ku supozohet të ketë gjelbërim, bërllogu të zë frymën.

Për më shumë, shikoni pamjet:

Spon


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]