Home Lajme Bëhen bashkë ushtria e Kosovës dhe Shqipërisë, ministri jep detaje

Bëhen bashkë ushtria e Kosovës dhe Shqipërisë, ministri jep detaje

by 05
0 comment

Forcat e Armatosura të Kosovës dhe ato të Shqipërisë kanë zhvilluar ushtrime të përbashkëta.

Këto ushtrime u bënë për shkak se dy ushtritë do të dislokohen në Mbretërinë e Bashkuar për një ushtrim të gjerë ndërkombëtarë.

‘’Ekipet përfaqësuese të FSK-së dhe FA të Republikës së Shqipërisë stërviten së bashku para dislokimit në Mbretërinë e Bashkuar, ku do të marrin pjesë në Stërvitjen/Garën më të famshme të patrullimit ushtarak ndërkombëtar “Cambrian Patrol 2022”.

Së bashku gjithmonë më të fortë dhe më të suksesshëm!’’, ka shkruar në Facebook Ministri i Mbrojtjes Mehaj./IndeksOnline/


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
  • 1
  • 2
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]