Home Lajme Arrihet marrëveshja: Kosova e Bosnja ia heqin vizat njëra-tjetrës

Arrihet marrëveshja: Kosova e Bosnja ia heqin vizat njëra-tjetrës

by 05
0 comment

Kosova dhe Bosnjë e Hercegovina kanë arritur marrëveshje për të udhëtuar pa viza, si pjesë e marrëveshjeve të vendeve të Ballkani Perëndimor që kanë arritur në Procesin e Berlinit.

Këtë e bëri të ditur ministrja e Jashtme gjermane, Annalena Baerbock, e cila po ashtu njoftoi se vendet do të njohin diplomat.


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
  • 1
  • 2
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]