Home Op/Ed Amerikanet të ndërhyjnë menjëherë për ti ndërprerë obstruksionet e Serbisë Terroriste në veriun e Shteti të Kosovës

Amerikanet të ndërhyjnë menjëherë për ti ndërprerë obstruksionet e Serbisë Terroriste në veriun e Shteti të Kosovës

by 05
0 comment

 Amerikanet të ndërhyjnë menjëherë për ti ndërprerë obstruksionet e Serbisë Terroriste në veriun e Shteti të Kosovës

Grupi terrorist “Wogner” është duke operuar përmes grupeve kriminale të serbis që operojnë në veriun e vendit.

Janë duke pregaditur revolta qytetare të cilat po kundërshtojnë veprimet ligjore të Institucionet të Republikës së Kosoves.

Krejt kto janë për të krijuar një narracion të ndërhyrjes eventuale të ushtris terroriste serbe në veriun e vendi tonë.

Gjdo herë kemi kërkuar që Shteti i Kosoves duhet të ishte ndjekur nje strategji e zgjuar per te pasur prezencen e sigurise se shtetit ne menyre permanente. Pra ne cdo rast situatash shteti duhet te linte pas dicka. Kjo nuk ka ndodhur. Futja e forcave policore vetem kur acarohen situatat nuk eshte zgjidhje dhe tensionon me shume situatat.

Pra rritja e prezences pak e nga pak me objekte policore te zgjedhura mire dhe te vendosura ne pika kyce ku cdo dite te ndihesh kontrollu kunder rrjeteve kriminale dhe terroristeve serbe. Kjo nuk behet ne nje dite por me planifikim te shtrire ne kohe.

Qeveritaret tane si ne te kaluren si dhe sot skane mend per gjera te tilla dhe kjo i hap rrugen moskontrrollit te territorit kudo ku shtrihet autoriteti i shtetit.

Ne cdo rast te acarimit te situatave organizmat kombetare aq sa jane te deklarohen ne mbeshtetje të policise dhe ushtrisë se Shtetit .

Keto organizma duhet te japin idene e reagimit popullor per mbrotjen e pavaresise dhe të jetës së popullit shqiptar .

Jane mbeshtetje e fuqishme morale per strukturat e sigurise.

Të vezhgojmë në mënyrë konstruktive veprimtarinë që zhvillojnë armiqtë e kombit shqiptar kundër interesave të tij.

Autor: Hyzri Salihu

01.08.2022


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]