Home Ferizaj Aksident në Bibaj të Ferizajt, vdes një person

Aksident në Bibaj të Ferizajt, vdes një person

by 05
0 comment

Një aksident ka ndodhur në autostradën “Arbën Xhaferi” në hyrjen në fshatin Bibaj të Ferizajt ku një kamion është rrotulluar dhe një person ka vdekur.

Policia e Kosovës tregon se aksidenti ka ndodhur në ora 09:45 dhe se në vendngjarje kanë dalur edhe zjarrfikësit dhe ndihma e shpejtë.

Rasti dyshohet të jetë vetaksident, ku si pasojë kamioni është rrotulluar.

Raporti i plotë i Policisë:

“Në ora 09:45 policia është njoftuar për një aksident trafiku në autostradën ‘Arbër Xhaferi’ (hyrja në Bibaj). Në aksident është përfshirë një automjet (kamion) i cili është rrotulluar. Në vendngjarje, pos policisë kanë dalë edhe zjarrfikësit, ndihma e shpejtë e ekipe tjera. Si pasojë e aksidentit, sipas ekipit emergjent mjekësor, një person është pa shenja jete”.


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]