Home Ferizaj 38-vjeçari e kërcënon dhe kap për flokësh një grua para motelit në Ferizaj, e shpëtojnë kalimtarët

38-vjeçari e kërcënon dhe kap për flokësh një grua para motelit në Ferizaj, e shpëtojnë kalimtarët

by 05
0 comment

Një grua është përballur me një sulm serioz nga një burrë para një hoteli në qytetin e Ferizajt. Sinjali mëson se ngjarja ka ndodhur të premten në rrugën ‘Rexhep Selimi’ para restorant-hotel ‘Mita’, kur 38-vjeçari i ishte vërsulur gruas që ta sulmojë fizikisht.

Sipas informacioneve të para, ai fillimisht e kishte kërcënuar me fjalë e më pas e kishte keqtrajtuar duke e kapur për flokësh. Për fatin e 41-vjeçares, aty pranë kanë qëlluar të jenë disa kalimtarë rasti që kanë ndërhyrë dhe e kanë shpëtuar gruan nga duart e të dyshuarit.

Për rastin është njoftuar edhe Policia e Kosovës, të cilët kanë arrestuar personin e dyshuar dhe e kanë shoqëruar në stacion policor.

Pas intervistimit nga hetuesit policorë, prokurori ka nxjerrë aktvendim që të dyshuarit t’i caktohet masa e ndalimit në kohëzgjatje prej 48 orësh.

Ai do të hetohet nën dyshimet për kryerjen e veprave penale ‘Kanosja’ dhe ‘Sulmi’.

/GazetaSinjali/


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]