Home Ferizaj 16-vjeçarja nga Ferizaj bëhet nënë, QKUK-ja e njofton Policinë

16-vjeçarja nga Ferizaj bëhet nënë, QKUK-ja e njofton Policinë

by 05
0 comment

Nuk janë të rralla rastet kur Policia e Kosovës njoftohet nga QKUK-ja apo spitalet e përgjithshme për të miturat që dërgohen në këto institucione shëndetësore për të lindur. Vetëm vitin e kaluar rreth 100 vajza të mitura u bënë nëna, teksa raste të shumta janë raportuar edhe sivjet, raporton Gazeta Sinjali.

Rasti i fundit që është raportuar të enjten në Policinë e Kosovës, ka ndodhur në Ferizaj, ku një vajzë ka mbetur shtatzënë derisa ishe nën moshën 16-vjeçare, ndërsa gjatë ditës së djeshme është dërguar në QKUK për të lindur.

Pasi vajza është pranuar në Klinikën e Gjinekologjisë, nga spitali është njoftuar Policia, me ç’rast kanë dalë në vendin e ngjarjes, për të zbuluar më shumë detaje.

Burimet e Sinjalit nga klinika kanë bërë të ditur se e mitura kishte nisur bashkëjetesën me një person të moshës 21-vjeçare që rreth 1 vit.

Pas mbledhjes së informacioneve të para dhe identifikimit të personit të dyshuar, Prokurori i Shtetit ka urdhëruar inicimin e rastit si “Bashkësia jashtëmartesore me personin nën moshën 16-vjeç”.

/GazetaSinjali/


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
  • 1
  • 2
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]