Home Ferizaj ZYRTARE: FC Ferizaj konfirmon trajnerin e ri nga Kroacia

ZYRTARE: FC Ferizaj konfirmon trajnerin e ri nga Kroacia

by 05
0 comment

FC Ferizaj ka njoftuar se kanë arritur marrëveshje bashkëpunimi me trajnerin e njohur nga Kroacia, Andrej Panadiq.

Lajmi është konfirmuar nga vet klubi:

Panadiq ka lindur në Zagreb dhe është 53 vjeçar.

Ai e nisi karrierën si futbollist me ekipin më të madh kroat, Dinamo Zagreb për gjashtë vite, për të kaluar në Bundesligën gjermane tek Hamburg e për të përfunduar në Austri tek Sturm Graz.

Ndërsa karrieren e trajnerit e ka filluar tek ekipa Radnik, pastaj në LASK Linz të Austrisë, Istra dhe së fundmi ishte në Rudar Velenje.


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
  • 1
  • 2
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]