Home Kaçanik Tërmeti i sotëm u shënua në Kaçanik

Tërmeti i sotëm u shënua në Kaçanik

by 05
0 comment

Sot në orën 8:28 raportohet të ketë pasur lëkundje toke në Kosovë.

Tërmeti është shënuar në rajonin e Kaçanikut.

Lëkundjet janë raportuar nga Qendra Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare, sipas të cilës tërmeti ishte me magnitudë prej 2.9 shkallësh. Kurse thellësia raportohet të ketë qenë 2 kilometra.

Lëkundje janë ndje 4 kilometra në jugperëndim të Kaçanikut, përkatësisht 30 kilometra në veriperëndim të Shkupit.


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]