Home Mix Shkoi në Turqi për pushime, 85-vjeçari francez pranon islamin

Shkoi në Turqi për pushime, 85-vjeçari francez pranon islamin

by 05
0 comment

85-vjeçar francez, Emile Zehnder, ka pranuar islamin pas pushimeve që bëri në Turqi.

Po ashtu ai ndryshoi emrin nga Emile në Emin, shkruan Anadolu, transmeton Klankosova.tv.

Zehnder erdhi me qëllim për të bërë pushime në qytetin Elazig dhe duke u ndikuar nga shokët, ai filloi të hulumtojë rreth fesë islame.

Më pas Zehnder vendosi të bëhet musliman dhe aplikoi në myftininë e qytetit.

Zehnder në ceremoninë e konvertimit në prani të dëshmitarëve shqiptoi shehadetin dhe si musliman mori emrin “Emin” si dhe pranoi certifikatën e konvertimit.


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]