Home Ferizaj Për një javë, 62 aksidente e 1 mijë e 600 gjoba u shqiptuan në rajonin e Ferizajt

Për një javë, 62 aksidente e 1 mijë e 600 gjoba u shqiptuan në rajonin e Ferizajt

by 05
0 comment


Mos përdorimi i rripit të sigurisë , 204 gjoba

Përdorimi i telefonit gjatë ngasjes , 88 gjoba

Drejtimi i motoçikletës -pa regjistrim , 2 gjoba

Motoçikleta të konfikuara , 1

Kundërvajtje tjera, bazuar në ligjet në fushën e trafikut rrugor, 608 gjoba

Në anën tjetër, Policia ka ftuar qytetarët që të bashkëpunojnë me policinë, në rastet kur hasin kundërvajtje në komunikacion.

“Për të gjitha kundërvajtjet që shkaktohen në komunikacion, të njoftojnë menjëherë policinë, stacionin më të afërt, apo përmes aplikacionit digjital ‘’Lajmëro Policinë ‘’ dhe në numrat kujdestarë : 192 ,0290/326-250 & 0290/322-406” –  thuhet në njoftimin e Policisë.


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]