Home Ferizaj Malisheva leksion Ferizajt, e mposht bindshëm 0-6!

Malisheva leksion Ferizajt, e mposht bindshëm 0-6!

by 05
0 comment

Prishtina e ka fituar derbin kundër Dritës, me rezultat 1-2, sot në Gjilan.

Gjilanasit dhe prishtinasit u përballen në Gjilan, në sfidën kryesore të kësaj mesjave.

Dueli mes këtyre dy skuadrave të mëdha në vendin tonë, ka prodhuar një lojë interesante, sidomos në fraksioni e dytë kur edhe u shënuan tre golat.

Fillimisht gjilanasit përmes Balde (88’), kaluan në epërsi, kurse, Shefitin (90’) dhe Kryeziu (90+3’ pen)  shënuan nga një gol për fitoren e madh të skuadrës së Ismet Munishit.

Drita nga minuta e 65-të luajti më një lojtar më pak në terren pasi që u ‘skuq’ Rron Broja.

Ndërkaq, në ndeshjen tjetër Malisheva i ka dhënë leksion Ferizajt, duke e mposhtur bindshëm prej 0-6.


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
  • 1
  • 2
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]