Home Lajme Kreu i Gardës Kombëtare të Iowa-s bashkë me Jasharin inspektojnë trajnimet përgatitore për “Defender Europe 23”

Kreu i Gardës Kombëtare të Iowa-s bashkë me Jasharin inspektojnë trajnimet përgatitore për “Defender Europe 23”

by 05
0 comment

Në kuadër të vizitës në Forcën e Sigurisë së Kosovës, komandanti i Gardës Kombëtare të Iowa-s, gjeneralmajor Ben Corell së bashku me komandantin e Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), gjenerallejtënant Bashkim Jashari kanë qëndruar për vizitë në Babaj të Bokës dhe Aeroportin e Gjakovës.

Qëllimi i kësaj vizite ishte që t’i përcjellin nga afër aktivitetet që po zhvillohen në Komandën e Forcave Tokësore, Regjimentin e Parë dhe Regjimentin e Dytë i Këmbësorisë, në kuadër të planit vjetor të trajnimit dhe përgatitjeve për “Defender Europe 23”.

Gjeneral Jashari dhe gjeneral Corell e konfirmuan vazhdimin e bashkëpunimit me qëllim të zhvillimit profesional dhe kapaciteteve luftarake të FSK-së.


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]