Home Ferizaj FERIZAJ/ Të shtunën pa rrymë mbesin këto katunde!

FERIZAJ/ Të shtunën pa rrymë mbesin këto katunde!

by 05
0 comment

Kompania KEDS ka njoftuar se për shkak të punimeve të domosdoshme për siguri të sistemit dhe punimeve në projekte investive, në disa lokalitete do të ketë ndërprerje të rrymës.

29.10.2022

Punime të domosdoshme për siguri të sistemit

Ferizaj

Nga NS 35/10[kV] Ferizaj III  do të ndërprehet:

Dalja 10[kV] Gaçka (kodi: 40042002) nga ora 09:00 deri në ora 14:00

Vendet: fshatrat: Bajnicë, Burnik, Gaçkë, Gaçkë e Epërme, Gërlicë, Gërlicë e Epërme, Gjelbin, Greme (një pjesë), Izhancë, Koshtane, Semajë dhe Varosh (një pjesë).

Arsyeja: Mirëmbajtje preventive, zëvendësimi i shtyllave të thyera me të rejat, ndërrimi i përçuesve, ndërrimi i izolatorëve, riparim i shtyllës ku mund të riparohet dhe ndërrim i konzollave.


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
  • 1
  • 2
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]