Home Ferizaj FERIZAJ/ Pa rrymë të shtunën mbesin këto fshatra

FERIZAJ/ Pa rrymë të shtunën mbesin këto fshatra

by 05
0 comment

15.10.2022

Ferizaj

1.

Nga NS 110/35/10 [kV]  Ferizaj 1 do të ndërprehet:

LP 10[kV]  Komogllava  (kodi: 40000009 )  nga ora 10:00 deri në ora  15:00

Vendet: fshatrat: Bibaj (4 konsumatorë), Fshati i Vjetër, Gërlicë, Komogllavë, Magjistralja Ferizaj-Kaçanik (një pjesë), Magjistralja Prishtinë-Ferizaj (1 konsumatorë) dhe Varoshi.

Arsyeja: Mirëmbajtje preventive,  zëvendësimi i shtyllave të thyera me të rejat, ndërrimi i përçuesve dhe  izolatorëve.

2.

Nga NS 35/10kV Shtime  do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Rashnica  (kodi: 41046001) nga ora 09:00 deri 14:00

Vendet:. Davidovci,Rashinca Muzeqina, Vojnovci, Gjergjaj.

Arsyeja: Mirëmbajtje preventive.


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
  • 1
  • 2
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]