Home Ferizaj FERIZAJ/ Faza e katërt (Dezinsektimi Hapësinor)

FERIZAJ/ Faza e katërt (Dezinsektimi Hapësinor)

by 05
0 comment

Faza e katërt ( Dezinsektimi Hapësinor)

Njoftohen qytetarët e Komunës së Ferizajt, se me datë 09.09.2022 në ora 20:00 fillon faza e tretë e projektit “Dezinsektimi hapësinor (eleminimi i insekteve, mushkonjave dhe mizave) në territorin e Ferizajt.

Më 09.09.2022 nga ora 20:00 dezinsektimi hapësinor do të kryhet në të gjithë qytetin, duke u nisur nga Parku i Lirisë dhe vazhduar në rrugën “Brahim Ademi”, ku përfshihen edhe rrugët rreth Zonës së FSK-së, tek Palestra e Sporteve , rrugët

“Naim Beka”, “Epopeja e Jezercit”, “Zenel Hajdini”, “Enver Topalli “, Tregu i Gjelbert deri në Fshati Nikadin, për të vazhduar në anën lindore të qytetit që përfshinë rrugët “Ahmet Kaçiku”, “Rexhep Bislimi”, “Vëllezërit Gërvalla”, “Kadri Zeka “, “Driton Islami “ dhe rruga e ”Reçaku” deri në magjistrale.

Më 10.09.2022 nga ora 20:00 dezinsektimi hapësinor do të kryhet në fshatrat:

Nikadin, Varosh, Rakaj, Gaçkë, Greme, Doganaj, Jezerc, Neredime, Manastirc, Balaj, Zaskok, Pleshinë, Gurëz, Komogllavë, Fshati i vjetër, Bibaj, Sojevë, Talinoc i Muhaxherëve, Sazli, Softaj, Pojatë, Papaz.

Më 11.09.2022 nga ora 20:00 dezinsektimi hapësinor do të kryhet në fshatrat: Talinoc i Jerlive, Muhoc, Prelez i Jerlive, Prelez i Muhaxherëve, Cërnille, Mirash, Rahovicë, Mirosalë, Tërrn, Bablak Zllatar, Dardani, Slivovë, Koshare, Lloshkobare, Dremjak, Kosinë.


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]